sobota, 20 sierpnia 2011

Eksi - mała czarna

Nasz najnowszy psi "nabytek" to Eksi.

EXTRA ESPRESSO Dakota
(Glenhouse's LANCELOT x MERCI Comme un Reve Noir)

Płeć: suka
Urodzona: 12.10.2010
Hodowca: Inga Nikonoviciute (Litwa)
Właściciel:
 Bogumiła Hołubinka, Zabrze

Wyjazd po Eksi wypadł w połowie grudnia, w trakcie napadu ostrej zimy. 1000 km na północny-wschód. 1000 km z powrotem. Wyprawa w ekstremalnych warunkach jednak się opłaciła. Z Litwy wróciliśmy z cudowną czarną kuleczką.

Mała kulka szybko przeobraziła się jednak w krwiożerczego Paszczaka. Który ciągle był w ruchu, który ciągle musiał coś robić, który ciągle musiał coś gryźć. Lub lizać. Albo i jedno, i drugie jednocześnie.

Znajoma belgomaniaczka powiedziała kiedyś, że imiona nadawane psom mają swoją moc. I tak tez okazało się w naszym przypadku. Nasza mała czarna EXTRA ESPRESSO okazała się intensywna we wszystkim co robi. I równie szybka. 


Eksi jest niezwykle pogodnym i radosnym belgiem. Kocha ludzi, do świata podchodzi z ogromną otwartością i ciekawością. Przy tym jest niemalże bezproblemowa. Choć lubi mieć swoje zdanie, oj lubi :)


Ma w sobie niespożyte pokłady energii, które na szczęście z przyjemnością wykorzystuje we współpracy ze mną. Czy to w życiu codziennym, czy to na torze. Bo nie ukrywam, głównie z myślą o agility mała została wzięta. I na tym polu, odpukać, zapowiada się naprawdę nieźle. Choć, obawiam się, że będę miała spore problemy z dostosowaniem się do jej tempa :)

   
Trzymajcie kciuki, żeby nadal układało nam się tak cudownie. I żebym nie zmarnowała jej potencjału :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz